WAN üzerinden Transfer

WAN üzerinden Transfer

WAN üzerinden Transfer, WAN ( Wide Area Network ) herkesin kullanmış olduğu ve servis sağlayıcıların hizmet olarak verdiği internet hizmetine verilen isimdir. WAN üzerinde görüntü iletimi ile ilgili pratikte bir çok sorun yaşanmaktadır, Bu nedenle wan üzerinden görüntü transferi için servis sağlayıcıdan noktadan noktaya metro ethernet veya VPN hat kurmaları gerekir. Bunun yanında normal internet üzerinden görüntüleri sağlıklı transferi için bulut hizmetler de bulunmaktadır fakat bu hizmetlerdeki temel nokta yayının gecikmesinin fazla olmasıdır.

Noktadan Noktaya İnternet

Günümüzde Türksat üzerinden yayın yapan bir uydu kanalı kurmak isteyenler bir veya iki kanal açacaklarsa, Türksata direk olarak kendi uplink sistemleri üzerinden çıkmaya çalışmak ekonomik bir çözüm olmuyor, bu nedenle Türksat merkezine internet altyapısı ile görüntünün ulaştırılmasını ve Türksattaki uplink hizmetleri aracılığı ile uyduya çıkılması gerekir. Bu noktada görüntünün Türksata sağlıklı olarak iletilmesi için yayın merkezi ile türksat arasında noktadan noktaya internet hizmetinin alınması gerekir.

Noktadan Noktaya İnternet

Yedeklilik

Yayını gönderilecek olan bağlantı her zaman istenildiği gibi çalışmayabiliyor ve bu da yayında kopmalara ve hatta yayının kesilmesine neden olabiliyor. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istenmiyorsa, iki farklı internet servis sağlayıcısından ( burda dikkat edilmesi gereken nokta iki servis sağlayıcının da aynı altyapıyı kullanmıyor olması gerekir, yani her birinin kendi altyapısını kiralıyor olması gerekir. ) ki bu sayede birinde sorun olması durumunda yayın diğerinden devam eder.

Yedeklilik

internet hızı

Noktadan noktaya internet hizmeti alırken en önemli noktalardan birisi de alınan hizmetin hızıdır. Bu noktada 3 mbps yayın yapacak bir kanalın en az 5 mbps ( burda farklı internet servis sağlayıcılar farklı paketler sunuyor, bunlardan 5 mbps ı garanti eden paketleri seçmek gerekir ) bant genişliğinde bir hız olması gerekir.

internet hızı

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear