Anakumanda Ses

Anakumanda Ses

Anakumanda Ses konusu çok farklı şekillerde dizayn edilebilir. Video ile tümleşik ( Embedded ) olabileceği gibi, Ayrı olarak da kullanılabilir, Ayrı kullanılması halinde ayrıca bir anakumanda ses mikseri konulması gerekir ki burda da analog veya dijital olarak seçenekler bulunmaktadır.

Tümleşik Ses ( Embedded )

Tümleşik seste SDI sinyalde görüntü sinyali ile birlikte ses sinyali de tümleşik olarak iletilmektedir. Özellikle anakumandada sistemde ses ve görüntü için ayrı ayrı uğraşmamak için sistemin tümleşik olması faydalıdır. Fakat bu durumda sisteme Embedderlar, De-Embedderlar, Ses önizleme cihazları ve diğer bazı cihazlar eklemek gerekecektir.

Tümleşik Ses ( Embedded )

Loudness Kontrol

Yüksek sesin kontrolü olarak da adlandırabiliriz. TV Kanalının yayını sırasında son ses çıkışında sesin anlık olarak patlaması sorununun önüne geçmek için kullanılan sistemlerdir, bu sistemlere ek olarak ses kalitesi için ses işlemciler ( Audio Processor ) de kullanılabilir.

Loudness Kontrol

Analog veya Dijital Ses Mikserleri

Anakumadada sesi tümleşik değil de ayrı olarak kullanmak isteyenler için, analog veya dijital ses mikseri seçenekleri bulunmaktadır. Yine ses kalitesini ve sesteki problemleri dinlemek için ses önizleme hoparlörleri, ve diğer anakumanda ses sistemleri de projeye göre şekillendirilebilir.

Analog veya Dijital Ses Mikserleri

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear