Haber Otomasyonu

Haber Otomasyonu

Haber otomasyonu, Günde kaç saat haber yayını yapıldığına, haber departmanında kaç kişi çalıştığına, otomasyondan beklentiye ve haber akışının değişkenliğine göre farklılık gösterir. Kalıplaşmış ezber iş yapmaktan ve terimlere sıkışıp kalmaktansa gerçekçi çözümlerle ihtiyaçı karşılayan bir otomasyon gerekir.

NewsRoom Computer System ( NRCS )

içerik toplama ve oluşturma, montaj, senaryolar ve akış yönetiminin yanında, CG, Playout, VOD, sosyal medya ve daha fazla sistemin ortak çalışabilmesi için gereken sistem. Haber odasında bilgisayar tabanlı sistemlerin iletişimi için oluşturulan ortak dil sistemi.

NewsRoom Computer System ( NRCS )

MOS Protokolü

Gelişime açık bir protokoldür. Ne işe yarar NCS veya NRCS ( NewsRoom Computer Systems ) yani haberdeki bilgisayar tabanlı sistemler ile MOS ( Media Object Servers ) video serverlar, audio serverlar, Still storelar ve KJ sistemler, prompter sistemleri Medya içierikleri üreten serverlar olarak adlandırılır. MOS Protokolü, cihaz üretenler, yazılım üretenler ve kullanıcıların ortak dili olması ve birlikte çalışma yapabilmeleri amacıyla ortaya çıkmıştır.

MOS Protokolü

Haber Otomasyonu Kapsamı

Haber otomasyonunda merkezde bir yönetici sistem düşünün bu sistem üzerinden diğer cihazların konuşabildiği ortak dil ile birbirini kontrol etmesi olayı. Yani haberin hazırlanması sırasında KJ bandının içeriğinin oluşturulması, prompter yazılarının hazırlanması ve perforenin çıkarılması bunların haber akışında yerinin belirlenmesi, sosyal medya detaylarının işlenmesi, playout servera gönderilmesi ve benzeri operasyonların tek bir merkezden yapılması işlemidir.

Haber Otomasyonu Kapsamı

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear