Anakumanda KJ Sistemi

Anakumanda KJ Sistemi

Anakumanda KJ sistemi yayındaki görüntü üzerine gerçek zamanlı olarak grafik, animasyon ve yazılar bindirebilmek için kullanılır. Anakumanda da ayrıca Logo Üreteci sistemi de bulunur, bu sistem de son çıkıştaki yayının üzerine kanal logosu, alttan kayan yazılar, tarih, saat, borsa bilgileri gibi güncel konuların görüntü üzerinde bindirildiği sistemlerdir.

KJ Sistemleri

KJ Sistemleri esnek yapıları, 7 gün 24 saat çalışabilir yapıda olmaları anakumanda da kullanılacak Karakter Üreteci için önemli noktalardan birisidir. Anakumanda KJ sistemlerini anakumanda mikserine key ve fill olarak bağlantısı yapılabileceği gibi KJ sisteminin kendi üzerinden de yayın geçirilebilir, bu durumda KJ sisteminin By Pass özelliğinin olması veya Matrix üzerinden yönlendirilmiş olması yayın devamlılığı için önemlidir.

KJ Sistemleri

KJ ve Logo Sistemleri

KJ sistemleri ile logo sistemleri günümüzde benzer ürünlerdir. Logo sistemleri üçüncü parti sistemleri tarafından tetiklenebilmeli, veya üçüncü parti sistemleri tetikleyebilmelidir. Bu sayede sistem otomasyon olacak çalışabilir. Logo sistemi olarak kullanılan KJ sistemleri artık günümüzde alt bant kayan yazılar, güncel kur bilgileri, saat, tarih vs gibi günlük önemi olan bilgileri yayına bindirebilmek için kullanılırlar.

KJ ve Logo Sistemleri

Logolu ve Logosuz Kayıt

Bu terim genellikle yayıncılıkta KJ li veya KJ siz kayıt olarak da adlandırılsa da aslında kayıtta bazı KJ ler istenmekte bazıları ise kayda girmesi istenmemektedir. Burda kritik nokta ise günlük değişken bilgilerin kaydın üzerinde olmaması istenir. Fakat sonradan tekrar prodüksiyon ile uğraşmamak için konuk isimleri veya konularla ilgili bilgiler gibi görüntü üzerinde olması istenen KJ ler ise ayrı bir KJ sistemi üzerinden görüntüye bindirilerek, istenen KJ ler kayda gönderilebilirken, istenmeyen KJ ler ise kayda alınmaz. Bir de Clean Feed çıkışı vardır ki bu da profesyonel görüntü mikserlerinin KJ siz çıkışarı vardır ama bu çıkışlarda hiç bir KJ bulunmaz ve bu şekilde kaydedilir.

Logolu ve Logosuz Kayıt

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear