Program Montaj

Program Montaj

Program Montajında haber montajlarından farklı olarak sistemin montaja ek olarak produksiyon kısmı da olması nedeni ile ek proğramlara ihtiyaç duyulur, ve renk ve görüntü kalitesi ile yazıların kalitesinin yayın sırasında nasıl göründüğünün anlaşılması için referans monitörüne ihtiyaç duyulur.

Montaj Yazılımları

Proğram montajında hızdan çok montaj yazılımının kabiliyetleri ön plandadır. Bu nedenle montaj sisteminin kapsamı daha fazladır ve içerdiği yazılım sayısı da daha fazladır. Görüntü montajı, ses montajı, renklendirme, animasyon, efekt çalışmaları ve benzeri bir çok işin yapılması gerekmektedir.

Montaj Yazılımları

Montaj Donanımları

Program montajında birden çok program çalışması ve yapılan işlerin zorluğu ve çeşitliliği nedeni ile program montaj sistemleri güçlü işlemcileri, bellekleri ve grafik kartlarına sahip olmalıdır. Tabi buna ek olarak bu sistemlerde kullanılacak disklerin de hızları yine işlerin yapılabilmesi için çok önemlidir. Program montajlarında renklerin ve görüntünün gerçek önizlemesini yapmak için profesyonel video monitorleri ve dinlemek için de ses monitörlerine ihtiyaç duyulur.

Montaj Donanımları

Önizleme Monitörünün Önemi

TV Sektöründe profesyonel grafik tasarım ve montaj işleri yapabilmek için referans monitörü çok önemlidir. Çünkü yapılan işlerin kalitesi, renkleri ve televizyon ekranında nasıl görüneceği bilgisayar ekranında anlaşılmaz. Kalite ve renklerin gerçeğe uygun kontrol edildiği monitorlere yayıncılık referans monitorleri denir.

Önizleme Monitörünün Önemi

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear