Izleme

Izleme

TV kanalında yayınla ilgili kontrollerin yapıldığı sistemlerdir. Yayının farklı aşamalarının izlenmesi, sistemde sorun olduğunda, sorunun kaynağını bulmak için çok önemlidir. Sorun Stüdyodan mı, yoksa anakumanda dan mı veya uplinkde mi geri dönüş sisteminde mi olduğunu ilk anda belirlemek hızlı müdahale ve sorunun kısa sürede çözülmesini sağlar.

Referans Monitörü

Referans monitörü önizleme yapmak için en önemli ihtiyaçlardandır. Referans monitöründe Waveform, Vector Scope, Closed Caption gibi özellikleri bulunmalıdır, bu sayede yayıncılık kalitesinde bir görüntü üretilip üretilmediği kontrol edilebilir.

Referans Monitörü

Ses İzleme ( Audio Monitoring )

Sesle ilgili özellikle tümleşik ses veya çok ses kanalı olan yayınların ön izlemesini yapabilmek için Audio Monitoring cihazlarına ihtiyaç duyulur. Tümleşik ses kanallarındaki sesi duyabilmek ve seviyesini görebilmek, problem durumunda müdahale edebilmek için Audio monitoring cihazı gerekir.

Ses İzleme ( Audio Monitoring )

Multiviewer - Çoklu Ön izleme

Özellikle birden çok kaynağın ses vumeterları ve görüntü önizlemesinin yapılabilmesi önemli bir ihtiyaçtır. Ses ve görüntü ile birlikte farklı ülke saatleri, dvb-subtitle, Multiviewerda çok kanallı ses ve gruplama gibi bir çok özelliğe ihtiyaç duyulur.

Multiviewer - Çoklu Ön izleme

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear