Online Storage

Online Storage

Online Storage'ı aktif depolama ünitesi olarak da adlandırabiliriz. Kısaca sürekli aktif olan ve üzerinden kritik operasyonların yapıldığı storage ünitesine Online Storage olarak adlandırıyoruz.

Bağlantı Hızları

Online storage ile istemciler arasındaki bağlantı sağlıklı veri akışı açısından önemlidir. Bu noktada bağlantı hızı kadar, Online strorage'a kaç client bağlanacağı da önemlidir. Çünkü online storageların da bir okuma ve yazma hız limitleri bulunur, bu nedenle aradaki bağlantı hızınız çok yüksek olsa da depolama üst limitlerde çalışıyorsa ne kadar hızlı ara bağlantınız olsa da clientlara sağlıklı data akışında sorun yaşanır.

Bağlantı Hızları

Okuma Yazma (IOPS) Hızları

Online Storageların okuma, yazma IOPS ( Input output operations per second) hızı denen olay en basit hali ile aynı anda birden çok client data isteğinde bulunduğunda storage hızı yeterli gelmeyebilir. Bu noktada kaç client bağlanacağı ve ne kadar aktif kullanacağı, kullanılan dosyaların bitrate değerleri ve diğer bir çok etkeni hesaplamak ve buna uygun bir online storage tercih etmek gerekir.

Okuma Yazma (IOPS) Hızları

Client Sayısı

Aktif client sayısı online storage üzerinde aynı anda operasyon yapacak olan istemci sayısıdır. Bu sayı toplam IOPSu tespit edip buna göre online storage tercihi yapmak için gereklidir.

Client Sayısı

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear