Nearline Storage

Nearline Storage

Orta kademe depolama ünitesi olarak da adlandırılır. Yani online storage ile offline storage arasında kullanılan ve kritik öneme sahip olmayan varlıkların depolanması açısından alan sağlayan sistemlere Nearline Storage adı verilir.

Kullanım Amacı

Nearline storage çok büyük depolama ihtiyacı olup bunları çok sık olarak aktif kullanılmayacak olan medya varlıklarının offline yerine daha ekonomik olan fakat güvenlikli bir depolama sisteminde saklanması gerekir. Bu noktada kullanılan depolama birimlerine nearline storage adı verilir.

Kullanım Amacı

Farkları

Online storage çok sık kullanılan ve kritik uygulamalara data akışı sağlayan depolama sistemleridir. Nearline storage da ise bağlı kritik uygulamalar veya sistemler bulunmaz, bu da nearline storage larda kullanılan diskleri seçerken hız önemli değildir. düşük hızlı disklerden oluşturulması maliyet açısından avantaj sağlar. Diğer yandan güvenlik bütün storage sistemleri için en önemli konudur.

Farkları

NAS veya SAN Storage

Kısaca NAS storage (Network Attached Storage) yani depolama ünitesinin networke bağlandığı sistemlere denir, küçük yapılarda kullanılır. Daha büyük yapılarda ise SAN ( Storage Area Network ) yapılandırması hız ve performans açısından daha verimli olacaktır.

NAS veya SAN Storage

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear