Medya Varlık Yönetimi

Medya Varlık Yönetimi

Medya varlıkların kaydedilmesinden ( Ingest ),( QC ) kalite kontrol edilmesi, Transcode edilmesi, arşivlenmesi ve arşivin yönetilmesi, video server ( Playout ) sistemlerine gönderilmesine kadar geçen aradaki operasyonları yöneten sistemdir.

Kullanıcı ve Kullanıcı Grupları Yönetimi

Medya varlıklarının yönetimi konusunda önemli unsurlardan birisi olan kullanıcılar, kullanıcı grupları ve bunların yetkilendirilmesi, yönetilmesi ve kaydının tutulması konularıdır. Kullanıcı yetkileri konusunda kurumun varolan yetkilendirmeleri ile entegrasyonu konusu ve active directort entegrasyonu gibi önemli detaylar bulunur.

Kullanıcı ve Kullanıcı Grupları Yönetimi

Arşiv ve Arşiv Yönetimi

ister online, ister nearline veya offline olsun günümüzde arşiv ve arşiv yönetimi çok önemli bir konudur. Özellikle medya varlıklarının yönetilmesi meselesi en temel konudur. Büyük yatırımlarla ve daha da önemlisi anlık olan olayları tekrar olmasını sağlayamayacağımıza göre bu olayların ve varlıkların kaydının arşivlenmesi çok önemlidir.

Arşiv ve Arşiv Yönetimi

Ingest ve Transcode

Ingest medya varlık yönetim sisteminde görüntü aktarılması için gerekli olan giriş kapısıdır. Bir diğer giriş kapısı ise, dosya olarak eklenen video varlıklarının sistemde kullanmak, veya arşivlemek veya düşük çözünürlüklü versiyonlarının çıkarılması gerektiğinde transcode sistemleri devreye girer. Sistemin büyüklüğüne göre ingest ( kayıt ) ve transcode sistemlerinin sayısı değişir.

Ingest ve Transcode

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear