TV sistem odası ses ekipmanları

TV sistem odası ses ekipmanları

Sistem odasındaki ses ekipmanları projenin nasıl hazırlandığına göre adet ve ürün seçimi farklılaşır. Sistem tümleşik ( Embedded ) mi yoksa ayrık mı olması, ses mikserinin analog mu yoksa dijital mi olması sistem odasındaki ses ekipmanlarını değiştirir.

Stüdyo Kontrol Odası Cihazları

Stüdyolarda kontrol odalarında ihtiyaca ve amaca yönelik çok farklı cihazlara ihtiyaç duyulur. Bunları temel olarak stüdyo içinde bulunan malzemelerin kontrol sistemleri, ve tek başına stüdyo kontrol odasında bulunan cihazlar olarak ayırabiliriz. Stüdyo içerisinde ses dinleme aktif kolonlar, mikrofonlar, kulak içi telsiz sistemler, orkestra ses ekipmanları, ve benzeri malzemeleri sayabiliriz. Stüdyo kontrol odasında ise, ses dinleme hoparlör ve kulaklıkları, telefon hibritleri, ses limitleyici ve kompresörleri, ses geciktirme cihazlarını sayabiliriz.

Stüdyo Kontrol Odası Cihazları

Telefon Hibrit ve Ses Kompressör ve Limiter

Telefon hibrit dışardan telefon bağlantısı yapmak için kullanılan cihazlara verilen isimdir. Sistemde canlı yayınlarda temel ihtiyaçlar arasında bulunur. GSM Modulleri, Analog ve Dijital versiyonları, tekli veya çiftli olması gibi farklı seçenekleri bulunur. Ses Kompressör ve Limiter ise Sesi sıkıştırmak ve belirli limitler belirlenerek sesteki patlamaları önleme amacı ile yayın çıkışına konulan cihazdır. Farklı marka ve modelde ürünler bulunmaktadır.

Telefon Hibrit ve Ses Kompressör ve Limiter

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear