Aktüel Kamera

Aktüel Kamera

Aktüel kameralarda farklı marka ve model seçenekleri ile markette çok farklı seçenekler sunulmaktadır. Aktüel kamera seçimi, haber çekimlerinde farklı kameralar tercih nedeni olduğu gibi, Reklam çekimleri için farklı, dizi çekimlerinde farklı olduğu gibi, time laps çekimleri için farklı kameralar tercih edilir.

Kamera Lens

Aktüel kameralarda lens kamera ile tümleşik mi yoksa değiştirilebilir mi olması duruma göre önem arzeder. Genellikle haber amaçlı kullanılan kameralarda lens kamera ile tümleşik olarak gelir. Çünkü haber çekimlerinde lens değişiminden çok hızlı çekim yapılabilen kameralar tercih nedenidir. Reklam, dizi ve benzeri görüntü kalitesi, ışık ve çekim tekniklerine göre lense seçimi gerektiren aktüel kamera çekimlerinde ise kamera ve lensin ayrı olması tercih nedenidir. Bu sayede çekilmek istenen görüntüye göre lens seçimi yapılabilir.

Kamera Lens

2/3", 1/2" ve 1/3" Karşılaştırması

Aktüel ve stüdyo kameralarında fiyatı etkileyen ve profesyonellik seviyesini belirleyen en önemli diğer etken ise kamera sensör büyüklüğüdür. Ne kadar büyük ise piksel alanı da o kadar büyük olacaktır. ve aynı zamanda ışık hassasiyeti de sensör büyüklüğü ile doğrudan ilintilidir.

2/3", 1/2" ve 1/3" Karşılaştırması

Haber Kamerasi

Haber cekimlerinde kullanmak amaci ile gunumuzde farkli kamera secenekleri mevcuttur. Bu kameralarda lens ve ana gövde tümleşiktir. Kameralar kendi üzerlerinde bulunan SD kart veya benzeri hafıza kartlarına kayıt yaparlar. Yine yeni kameralar üzerinde wifi veya GSM sim kartları üzerinden bulut yapısı ile görüntüyü canlı olarak yayın merkezine gönderen kameralar da bulunmaktadır.

Haber Kamerasi

Sinema-Reklam Kamerası

Sinema kamerası aktüel kameralarda en üst seviye aktüel kameralar olarak da adlandırılabilir. Günümüzde farklı alternatifleri ile birlikte fiyat olarak eskiye göre daha uygun hale gelmiştir. Kamera üntesi kadar kamera ile birlikte kullanılan aksesuarlar kamera fiyatlarına yaklaşmaktadır. Yine işe ve projeye göre farklı lens, ışık, kamera ayakları, taşıma aksesuarları ve farklı bir çok aksesuarla birlikte önerilebilir.

Sinema-Reklam Kamerası

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear