Stüdyo Playout

Stüdyo Playout

Stüdyo Playout sistemleri genellikle çok amaçlı playoutlardır. Playout prodüksiyon kaydı için vtr mantığında kullanılabildiği gibi, dekorda bulunan videowall processor için kaynak olarak da kullanılabilir. Birden fazla kaynak ihtiyacının olması, ve çok farklı formatlarda dosyaların çevrilmesine gerek olmadan okunabilmesi gibi temel özelliklere ihtiyaç duyulur.

Çoklu Playout Sistemleri

Çok kanallı playout sistemleri stüdyodaki farklı playout ihtiyaçlarına cevap vermesi açısından önemlidir. Diğer yandan bu birden fazla playout sistemleri hepsi bir sistemde olabileceği gibi, farklı serverlarda olup bir kontrol bilgisayarı üzerinden de kontrol edilebilecek şekilde dizayn edilebilir.

Çoklu Playout Sistemleri

Farklı Dosyaları Oynatabilme

Farklı formatlarda, çözünürlüklerde ve frame rate deki dosyaların bir playout sisteminden okunması ve çıkışın istenilen çözünürlük ve frame rate de olması bir çok stüdyonun temel ihtiyacıdır. Anlık gelen müşteri dosyalarının format çevrilme işlemi çok uzun zaman alması nedeni ile sistemi çoklu formatta dosyaları okuyan bir altyapıda kurmak avantaj sağlayacaktır.

Farklı Dosyaları Oynatabilme

Otomatik ve Manuel Mod

Playout sistemleri bir haber otomasyonu ile entegre şekilde ( MOS bağlantısı ) çalışabildiği gibi, sistem manuel olarak da yönetilebilir olması tv kanallarının iş akışı açısından önemlidir. Özellikle akışın anlık olarak değişebildiği yapılada esneklik olmazsa olmazlardandır.

Otomatik ve Manuel Mod

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear