Sinema Kanalı Playoutu

Sinema Kanalı Playoutu

Sinema Kanalı günümüzde artık revaçta olmaya başlayan ve yayın özellikleri nedeni ile kurulması teknik detay gerektiren bir yayıncılıktır. En temel özellik olarak birden çok dilde yayın yapılması nedeni ile kanalın birden çok ses streaminin ve yine benzer şekilde birden çok altyazı seçeneğinin streamde bulunması gerekmektedir. Bu sayede izleyiciler altyazı ve ses seçebilirler.

DVB Subtitle Kontrolü

Sinema kanalının olmazsa olmazı olan DVB subtitle sistemi sinema oynatılması sırasında playout sistemi tarafından tetiklenmesi gerekmektedir. Bu sayede DVB subtitle sistemi playout ile entegre edilerek film başlangıcında otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. DVB Subtitle sisteminin Video üzerine bindirilen altyazıdan ayıran özellik, DVB Subtitle video üzerine bindirilen bir altyazı değildir. MPEG TS içerisinde bulunan video ve ses gibi bilgi kanalı da bulunmaktadır, DVB Subtitle bu bilgi kanalından stream olarak gönderilmektedir. Bu sayede izleyici altyazı seçeneklerinden istediğini seçebilir.

DVB Subtitle Kontrolü

Çok Kanallı Ses

Çok kanallı ses sinema dosyasının oluşturulması sırasında birden çok dilde yayın yapmak için seslerin de bu dillere göre ayarlanması gerekmektedir. Playout sistemi de bu dosyaları okurken encoder sistemine birden fazla ses kanalını doğru şekilde göndermesi gerekmektedir. kanallarda hata olması durumunda playout sistemi içerisinden ses kanallarını yönlendirebilir durumda olunması gerekir.

Çok Kanallı Ses

Sistem Yedekliliği

Playout sistemi, KJ sistemleri, DVB Subtitle sistemleri, ve diğer altyapıda kullanılan sistemlerle entegre edilmesi gerekmekte ve bunlar istenildiğinde tam yedekli olarak da kurulabilmelidir. Sistem yedekliliği kanalın playout üzerinden devam ediyor olması açısından çok önemlidir.

Sistem Yedekliliği

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear