Müzik Kanalı Playoutu

Müzik Kanalı Playoutu

Müzik Kanalı Playoutu, tv kanalının yayın akışının kliplerden oluşması durumunda, kanal altyapısı çok az eleman ile çalışmak üzere dizayn edilebilir. Bu noktada kanalın en önemli yatırımlarından birisi olan playout sistemi içeriğe göre otomatize edilebilir.

Kategori Oluşturma

Özellikle eklenen dosyalardan otomatik olarak, reklam, proğram, veya alt kategoriler oluşturmak ve bu kategorilere göre özel tetikleme düzenleri ile logoların değişmesi, altbank kj lerin değişmesi, templatelerin değişmesi vb operasyonlar için kategorilerin oluşturulması ve bunların otomatize edilmesi önemlidir.

Kategori Oluşturma

Entegre KJ Sistemi

KJ sistemi kanalın altyazılarını, animasyonlarını, saat, bayrak vs görüntü üzerine oluşturulan grafik, yazı, animasyonların bindirilmesini sağlayan sistemlere denir. Benzer şekilde kanal logosu için de logo üreteci denen ve KJ sisteminin daha basiti olan sistemleri de içerir. Playout sistemi ile konuşan bir KJ ve Logo sistemi şarkı ve şarkıcı bilgilerinin otomatik olarak her klipte değişmesi, müzik kategorilerine göre otomatik olarak KJ şablonun değişmesi, reklam kategorilerinde reklam logosunun girmesi gibi işleri otomasyon olarak yapar.

Entegre KJ Sistemi

IP Çıkış

IP çıkış genel isim olarak adlandırılır. Kanalın yayınını göndermek istediği platforma göre, Türksat, TiviBU, TELEDÜNYA ve benzeri platformlara metro internet üzerinden gönderilmesi, yanında sosyal medya hesaplarına da çıkışın gönderilmesi işlemine denir. IP çıkış HD/SD MPEG, H264 ( Codec ) ve MPEG TS, RTMP, HLS vs stream formatları olabilir. Bu çıkışların alıcı kısmında profesyonel IRD, veya IP decoder, veya Set Top Box denen kutular, olabildiği gibi, Harmonic, Ericsson, Thomson, Cisco ve benzer diğer markaların IP Multiplexer sistemleri de olabilir.

IP Çıkış

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear