Ingest ve Outgest

Ingest ve Outgest

Ingest sistemi sisteme görüntü girişini sağlayan cihazlardan oluşuyor. Görüntü kaynaklarının çeşitliliğine göre ihtiyaç duyulan ingest cihazları da farklılaşarak çeşitlilik gösteriyor. Outgest ise sistemden farklı yerlere görüntü alınması gerektiğinde ortaya çıkıyor.

Ingest Sistemleri

Ingest sistemleri veya diğer adı ile kayıt sistemleri en basit hali ile tv kanalındaki canlı yayınları yüksek kalite kaydetmeye yarayan sistemlerdir. Veya otomasyon olarak çalışan sistemlerde ise sistemin içerisinde görüntünün alındığı sistemlerdir. Bu sistemlere VTR cihazları, uydu alıcılar, routerlar, IP kaynaklar ve daha bir çok giriş kaynağı eklenebilir.

Ingest Sistemleri

Outgest Sistemleri

TV Kanalının sistemde bulunan görüntülerin izleyici, müşteri veya başka amaçlarla dışarı çıkarılması gerektiğinde kullanılan sistemleri içerir. Çıktı alınması için farklı çıkış opsiyonları sunulabilir, bu usb disk olabileceği gibi, istenen bir mecraya yüklenmesi, veya dvd olarak basılması da olabilir.

Outgest Sistemleri

MAM Entegrasyonu

Ingest ve Outgest sistemleri MAM yani Medya varlık yönetim yazılımları ile entegre çalışması halinde sistem otomatize olacak ve yönetimi ve işletmesi kolaylaşacaktır.

MAM Entegrasyonu

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear