Arşiv

Arşiv

Arşiv aslında varlıklarınızın saklanması olayıdır. Çok büyük emekler, zaman, ve benzeri diğer yatırımlarla oluşturulan içeriklerinizin, saklanması ve korunması ve talep halinde bulunup ortaya çıkarılmasıdır.

Offline Arşiv Sistemleri

Offline arşiv sistemleri direk olarak üzerinde çalışılmayıp, talep halinde bulunup hizmete sunulan arşiv sistemidir. LTO sistemleri, DVD ve benzeri harici bir medyaya kaydedilen arşiv sistemleridir. Bu sistemlerin yönetilmesi de ayrı bir uzmanlık konusu olup bu işte uzmanlaşmış yazılımlar sayesinde yönetimi yapılmaktadır.

Offline Arşiv Sistemleri

Online Arşiv Sistemleri

Online arşiv sistemleri her an kullanıma hazır olan ulaşılabilir arşiv sistemlerinin genel adıdır. Online arşiv sistemleri disk tabanlı olan sistemlerdir. Bu sistemlerde güvenlik ön planda olması gerekmektedir. Bu amaçla Raid yapılandırmalar, hot-swap ve hot spare bir altyapı oluşturulması güvenlik ve operasyonu sağlamlaştırır. Maliyet performans açısından verimli olması içinse tearing yapılandırmalar tercih edilebilir.

Online Arşiv Sistemleri

Arşiv Yönetim Sistemleri

Yüksek güvenlikli arşiv sistemlerinin yönetimi için bu konuya özel geliştirilmiş olan yazılımlar ve sistemler alınması gerekmektedir. Bu sayede arşiv sisteminin yönetimi ve arşivden gerektiği gibi fayda sağlanmış olur. Arşiv yönetim sistemleri hem online hem de offlien arşivleri yönetebilir. Sistem karışık olarak çalışabilir. Sistemde genellikle düşün çözünürlüklü olan arşiv materyalleri online arşiv sisteminde yüksek çözünürlüklü olan medya varlıkları ise offline arşiv sistemlerinde saklanır ve bunların indexlenmesi işlemi ise arşiv yönetim sisteminde gerçekleştirilir.

Arşiv Yönetim Sistemleri

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear