Anakumanda Ingest ve RTUK Kayıt

Anakumanda Ingest ve RTUK Kayıt

Anakumanda Ingest ve RTUK Kayıt sistemleri yayında en son çıkışı kaydeder. Ingest ise clean feed çıkış diye adlandırılan KJ siz veya KJ li kayıtların yapıldığı kayıtçı sistemlerdir.

RTÜK Kayıt Sistemi

RTÜK Kayıt sistemi bir tv kanalı için mecburi bulundurması gereken sistemlerden biridir. Sistemin amacı yayının yayınlandığı mecradan geri dönüşü alınarak kaydedilmesi ve bu kaydın bir yıl boyunca saklanmasıdır. Sistem en düşük görüntü kalitesinde kaydedilir, temel kriter ise görüntüde bulunan altbant yazıların okunabilir olmasıdır.

RTÜK Kayıt Sistemi

Ingest Sistemleri

Ingest sistemi broadcast kalitede kayıt yapan sistemlerdir. Bu sistemler ister anakumanda da isterse de stüdyo prodüksiyon kaydında olsun kaydın yükse kalitede ve güvenilir olması gerekir. Kayıt sistemlerinde kaydedilen dosyaların otomatik arşivleme, farklı codec seçenekleri ve standartlara uygun bir yapıda olması gerekir.

Ingest Sistemleri

MAM Entegrasyonu

Ingest sistemleri MAM sistemleri ve Montaj sistemleri ile entegre şekilde çalışabilir olmalıdır, bu sayede kaydederken kategorilerin belirlenmesi, ve montajda kayıt sırasındaki dosyanın aktif olarak kullanılabilmesi gibi farklı ihtiyaçlar vardır. Bu da sistemin hızlı ve etkili olması için artı özelliklerdir.

MAM Entegrasyonu

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear