Işık Aski Sistemleri

Işık Aski Sistemleri

Işık kaynaklarının asılması için gerekli altyapıdır. Farklı asma yöntemleri vardır, tavan yüksekliği, ışık kaynaklarının sayısı ve dekora göre farklı sistemler kurulabilir. Demir profillerden yapılabileceği gibi portatif trus sistemler veya ayaklı ışık sistemleri veya pantograf veya Oist gibi sistemler kurulabilir.

Askı Sistem Ekipmanları

Bu ekipmanlar, C-Clamp, Emniyet halatı, Spigot, Drop Arm vb techizatlardan oluşmaktadır. Her sistemde her parça kullanılması gerekmez, ışık sisteminin uygulanacağı alana göre sistemi oluşturmak gerekir.

Askı Sistem Ekipmanları

Pantograf-Oist

Pantograf veya Oist sistemler büyük stüdyolarda ışık sistemlerinin tam hareketli hale getirilmesi için kurulan ışık sistemlerinin yukarı aşağı, sağa sola hareket ettirmek için kurulan sistemlerdir. Tam otomatik veya yarı otomatik olması durumuna göre farklılaşır.

Pantograf-Oist

Trus veya Metal Profil Askı Sistemi

Işıkların trus veya demir profiller ile tavana asılabileceği gibi ayaklı ışık taşıma sistemleri de oluşturulabilir. Projeye göre bu sistemlerden hangisinin uygun olduğuna karar verilir. Işık askı sisteminin mobil olması isteniyorsa truslardan bir askı sistemi kurulabileceği gibi sabit demir profillerden de yük hesaplamasına göre sistemler kurulabilir.

Trus veya Metal Profil Askı Sistemi

PROJELERİMİZ

clear

  Çözümler

  clear

  HABERLER more_horiz

  clear

  Langueges

  clear